Produkcja detali z tworzyw sztucznych

Przyjmujemy zlecenia na produkcję detali z tworzyw sztucznych. Możemy kompleksowo uruchomić produkcję począwszy od pomysłu, rysunku, szkicu lub modelu. Wykonujemy próbne detale, modele 3D, a po akceptacji przygotowujemy formę wtryskową do produkcji seryjnej. Oferujemy bardzo konkurencyjne ceny na realizację projektów indywidualnych.

Firma Plastikon oferuje kompleksową usługę w zakresie produkcji detali z tworzyw sztucznych oraz metalu. Nasze produkty spełniają najwyższe wymagania wizualne i techniczne. Jako profesjonalna firma z wieloletnim doświadczeniem jesteśmy przekonani, że produkcja detali z tworzyw sztucznych oraz metalu w naszym wykonaniu będzie skutkować powstaniem idealnego produktu. Mamy świadomość, że klienci oczekują od nas umiejętnie skonstruowanego pomysłu oraz precyzyjnie wykonanego wyrobu z zachowaniem wysokiej powtarzalności. Dlatego pragniemy spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wiele lat praktyki w zakresie produkcji elementów z tworzyw daje nam przewagę nad innymi firmami.

Dlaczego warto wybrać właśnie naszą firmę?

  • stosujemy kontrolę jakości produktów i surowców z jakich wytwarzane są przedmioty,
  • kontrolujemy produkcję detali z tworzyw sztucznych,
  • wykrywamy uszkodzone przedmioty, aby nie trafiały do sprzedaży,
  • staramy się ciągle doskonalić projekty produktów, proces produkcyjny i organizację pracy,
  • kładziemy nacisk na solidne i estetyczne wykonanie wszystkich produktów.


W ciągłej produkcji i sprzedaży posiadamy szeroki asortyment detali z tworzyw sztucznych i metalu:

  • Kratki wentylacyjne produkowane w różnych rozmiarach i kształtach. Kwadratowe o wymiarach 14 x 14 cm, prostokątne o wymiarach 14 x 21 cm, okrągłe o średnicy fi 90 – 160 mm oraz kratki wentylacyjne drzwiowe stosowane do drzwi łazienkowych o wymiarach 115 x 435 mm. Kratki wentylacyjne są wykonane z wysokiej jakości materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne.
  • Tuleje drzwiowe dostępne w kolorach: biały, brąz, jasny beż, ciemny beż, calvados, mahoń, stare złoto, błyszczące złoto, błyszczące srebro, patyna, satyna.
  • Drzwiczki kominowe i rewizyjne. Zainteresowaniem wśród klientów cieszą się zarówno drzwiczki rewizyjne ze stali nierdzewnej jak i drzwiczki z tworzywa sztucznego ABS.
  • Wiele innych detali z tworzywa, które powstają na specjalne zamówienie i stanowią podzespoły bardziej złożonych produktów

Produkcja detali z tworzyw firmy Plastikon to gwarancja wysokiej jakości.

Produkcja detali z tworzyw sztucznych

Podstawowym materiałem do produkcji różnego rodzaju urządzeń, podzespołów oraz przedmiotów codziennego użytku są bez wątpienia tworzywa sztuczne. Do wytwarzania tych elementów na skalę przemysłową stosuje się tzw. metodę wtryskową. Polega ona na podciśnieniowym wtryskaniu roztopionego tworzywa do odpowiedniej formy. Po wystygnięciu materiał nabiera określonych, zamierzonych kształtów.

Zaprojektowanie elementów

Produkcja detali z tworzyw sztucznych rozpoczyna się od przygotowania odpowiedniego projektu. Równolegle zaprojektowana i wykonana powinna zostać również specjalna forma, posiadająca określony kształt. W celu zaprojektowania detali z tworzyw oraz form wtryskowych stosowane są specjalne programy, które pozwalają na łatwe przeniesienie projektu na proces produkcyjny. Forma wtryskowa zazwyczaj wytwarzana jest z metalu, np. stali lub aluminium. Materiał wybierany jest w zależności od sposobu wykonania formy oraz rodzaju zastosowanych parametrów wtryskiwania.

Forma wtryskowa

Forma wtryskowa złożona jest z kilku szczelnie skręconych ze sobą części oraz posiada odpowiednie kanały. Pozwalają one na doprowadzenie do wnętrza formy roztopionego tworzywa, z którego następnie wykonany ma zostać detal. Najczęściej produkcja form wtryskowych realizowana jest przy pomocy obrabiarek sterowanych numerycznie, np. frezarek.

 

Pozwalają one na wykonanie wydrążeń, które cechują:

– określone wymiary
– dowolne kształty
– wysoka powtarzalność

Dzięki temu przyszły odlew ma szansę idealnie spełnić wszystkie wymagania określone w specyfikacji zamówienia.

Kontrola produkcji

Konieczne jest również wykonanie gwintowań, które są niezbędne do prawidłowego zamocowania podłączeń wtryskarki. Produkcja wymaga także przeprowadzenia kontroli jakości, dzięki czemu parametry formy odpowiadać będą założonym parametrom odlewu. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości stosowane są drobne korekty. Po wykonaniu produkcji oraz wstępnym przetestowaniu formy, są one w stanie przełożyć się na zwiększenie jakości przygotowanych odlewów, również objętych tą procedurą.